ROLETY, ŻALUZJE, MOSKITIERY


ROLETY ZEWNĘTRZNE 

Zalety rolet:
• Ochrona przed wpływami atmosferycznymi
• Ochrona termiczna (przed zimnem w zimie, przed ciepłem w lecie)
• Wentylacja pomieszczeń (poprzez perforacje pancerza)
• Ochrona akustyczna
• Ochrona przed wandalizmem, włamaniem
• Ochrona przed spojrzeniami z zewnątrz

Dostępne obecnie na rynku napędy roletowe można zaklasyfikować do trzech grup: ręczne, półautomatyczne i automatyczne.

Z napędów ręcznych posiadamy w swojej ofercie zwijacze i kasty z przekładnią odpowiednio na taśmę lub linkę. Zwijacze to najbardziej popularne obecnie na rynku napędy. Stosuje się je najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Przy roletach o większych rozmiarach, a tym samym cięższych w celu bardziej komfortowej obsługi proponuje się zastosowanie kaset z przekładnią.

Do grupy napędów półautomatycznych zalicza się przede wszystkim mechanizmy korbowe i rożnego rodzaju sprężyny. Mechanizmy korbowe stosuje się najczęściej w przypadku rolet o większych rozmiarach. Często używa się je jako rozwiązanie pośrednie w sytuacjach, kiedy roleta jest zbyt ciężka by zastosować mechanizm ręczny, natomiast inwestor nie chce znacznie podwyższać kosztów stosując siłowniki elektryczne. Do mechanizmów półautomatycznych zalicza się również sprężyny. Mogą być zastosowane w niemalże każdej rolecie jako element wspomagający.

Ostatnim rodzajem napędów są siłowniki elektryczne. Zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. W przypadku rolet o dużych rozmiarach stosuje się je obowiązkowo, w przypadku mniejszych w zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych inwestora. Firma dodatkowo w swojej ofercie posiada siłowniki wyposażone w radiolinię umożliwiające sterowanie grupą rolet bez konieczności stosowania okablowania pomiędzy samymi roletami, jak i przełącznikiem.

ROLETY W KASECIE 

– Roletki są dostępne w wersji przyklejanej oraz przykręcanej (wersja przyklejana jest na wszelki wypadek również przygotowana do przykręcenia).

– Roletka po rozpakowaniu jest gotowa do montażu.

– Oslona kasetowa rolety jest wykonana z aluminium.

– Kasetka ma wysokosc 50 mm a grubosc (odstaje od okna) tylko 30 mm, dzieki czemu nasz system mozna zamontowac do okien, ktore maja klamke posrodku. Dodatkowo okno daje sie otworzyc pod wiele wiekszym katem niz w innych systemach.

– Roleta nie przeszkadza wywietrznikom zamontowanym na gorze okna, ponieważ wogole nie „wchodzimy” na ramę okna – montaż odbywa się do listwy przyszybowej.

ŻALUZJE POZIOME ALUMINIOWE – 25mm i 16mm

Integralne połączenie skrzydła okna z żaluzją dzięki płaskiej kasecie żaluzji. Stosowane uchwyty oraz akcesoria dodatkowe dają wiele możliwości montażowych, również bez ingerencji w ramę okienną. Dużą zaletą żaluzji poziomych jest znakomita regulacja naświetlenia poprzez bezstopniowe nachylenie listew, oraz widoczność na zewnątrz przy pełnej eliminacji nasłonecznienia. Nowoczesne sterowanie za pomocą koralika, który umożliwia płynna regulację położenia piór, a zarazem ich podnoszenie i opuszczanie. Standardowo żaluzja wyposażona jest w boczne prowadzenie żyłkowe- idealne rozwiązanie w przypadku okien uchylnych. Rynna górna i dolna, wykonane z aluminium, są odporne na korozję, co pozwala na stosowanie w łazienkach i miejscach o dużej wilgotności. Żaluzje dostępne są w kilkudziesięciu kolorach, w tym również z osprzętem kolorowym: sznurek, drabinka i rynny w kolorze listew.

ŻALUZJE POZIOME DREWNIANE – 25mm

Żaluzje wykonane z wysokogatunkowego drewna umożliwiają osiągnięcie niepowtarzalności wnętrza, dla osób ceniących naturalność i ekologiczne właściwości produktu. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na idealny dobór żaluzji do okien oraz do wnętrz. Osłona rynny górnej, belka dolna oraz pozostałe detale wykonane z drewna w kolorze zbliżonym do koloru piór. Różne rodzaje uchwytów montażowych, także bezinwazyjnych, dają możliwość montażu bez mechanicznej ingerencji w okno. Dostępne kolory piór: mahoń, tiger, cherry, klon, natural.

 

 

 

MOSKITIERY KOŁNIERZOWE I RAMOWE

Siatki montowane w drzwiach i oknach są najlepszym sposobem ochrony pomieszczeń przed insektami. Wszystkie proponowane moskitiery skonstruowane są z: profilu aluminiowego zapewniającego trwałość i stabilność, siatki z włókna szklanego pokrytej winylem dającą prawie całkowitą przejrzystość.

Moskitiera ramowa przeznaczona do montażu na ramę okna z możliwością zastosowania zawiasów. Montaż moskitiery odbywa się za pomocą zaczepów hakowych. Moskitiery dostępne są w kolorze białym. Moskitiera kołnierzowa, jako rozwinięcie możliwości moskitiery ramowej, pozwala na zamontowanie jej we wnęce ramy okna i doskonale licuje się z jego zewnętrzną powierzchnią. Łatwy i bezinwazyjny sposób montażu za pomocą haków obrotowych. Siatka z włókna szklanego pokryta winylem zatrzymuje owady, nie ogranicza cyrkulacji powietrza, jednocześnie zapewniając prawie całkowitą przejrzystość.